SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU SIATKÓWKI PLAŻOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KOŃSKIE

 

    Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich i Stowarzyszenie Fair Play w dniu 01.07.2018 r. w miejscowości Sielpia Wielka zorganizował w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie pana Krzysztofa Obratańskiego.

Do zawodów zgłosiło się 15 drużyn żeńskich, męskich i mieszanych. Mimo niesprzyjającej aury po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu wszystkich gości przez zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich pana Marcina Zielińskiego sędzia główny Turnieju pan Waldemar Kania, dał sygnał do rozpoczęcia rozgrywek w systemie brazylijskim. Sędziowały panie Anna Trzaska i Magdalena Chojnecka  z Kielc. Zaplanowano 22 mecze, do dwóch wygranych, w setach do 15.

    Po wielu ciekawych i emocjonujących grach do finału Turnieju zakwalifikowały się dwie drużyny z Końskich. Po pasjonującym widowisku wygrali Jan Sroka i Robert Szczegielniak, zdobywając Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Drugie miejsce zajęli Jakub Sobaś i Mikołaj Florczyński. W meczu o 3 miejsce para Karolina Zielińska i Jarosław Borowski z Łodzi pokonała braci Mikołaja i Macieja Kuletów z Końskich.

    Najlepszym zawodnikiem Turnieju uznany został Jan Sroka z Końskich, natomiast na najlepszą zawodniczkę wybrano Karolinę Zielińską z Łodzi, których nagrodzono torbami turystycznymi ufundowanymi przez Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy, oraz breloczki  upamiętniające 100 rocznicę odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej, które wręczał zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich pan Marcin Zieliński.  

Po zakończeniu Turnieju organizatorzy podziękowali  uczestnikom znakomitej postawy sportowej, walki w duchu fair play, udanej zabawy, mimo nienajlepszej pogody i zaprosili wszystkich do Kina Letniego na smaczną grillowaną kiełbaskę i gorącą herbatkę.

Zdjęcia z turnieju

Facebook Twitter Google+ Pinterest
Last modification: Pt 6 Lip 2018