SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KOŃSKIE

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich w dniu 19.05.2018r. zorganizował Turniej piłki ręcznej Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie pana Krzysztofa Obratańskiego. Zawody zostały rozegrane na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej w Modliszewicach.

Uczestniczyły w nich drużyny składające się z dziewcząt i chłopców ze szkół z  Dziebałtowa, Kazanowa, Pomykowa oraz Modliszewic. Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu wszystkich gości sędzia główny Turnieju pan Konrad Zwierzchowski, dał sygnał do rozpoczęcia rozgrywek w systemie  „każdy z każdym”. Mecze zakończyły się następującymi wynikami.

SP Pomyków – SP Dziebałtów  15:11

SP Modliszewice – SP Kazanów  16:4

SP Dziebałtów – SP Kazanów  11:9

SP Modliszewice – SP Pomyków  17:3

SP Modliszewice – SP Dziebałtów  11:5

SP Pomyków – SP Kazanów  12:8

Komisja sędziowska składająca się z nauczycieli w-f szkół uczestniczących w zawodach, po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła, że 1 miejsce i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich zdobyła Szkoła Podstawowa  w Modliszewicach.

Kolejne miejsca zajęły:

  1. SP Pomyków
  2. SP Dziebałtów
  3. SP Kazanów

Najlepszym zawodnikiem Turnieju uznany został Jakub Łosiak ze Szkoły Podstawowej w Modliszewicach, natomiast na najlepszą zawodniczkę wybrano Karolinę Patynowską  ze Szkoły Podstawowej w Kazanowie – wymienieni uczniowie  otrzymali dyplomy oraz torby turystyczne. Za uzyskane  miejsca w zawodach wszystkie drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami i pucharami. Wyróżnieni zostali także najlepsi gracze z poszczególnych zespołów, którym wręczono upominki i dyplomy.

W przerwie rozgrywek wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów imprezy, po którym na ręce gospodarzy zawodów została przekazana nagroda  w postaci ochraniaczy na kolana dla piłkarzy ręcznych, ufundowana przez ZOSiR Końskie. Po zakończeniu Turnieju organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom znakomitej postawy sportowej, walki w duchu fair play i  udanej zabawy.

 

Galeria zdjęć z Turnieju

 

Przygotował: Jarosław Piskorek

Facebook Twitter Google+ Pinterest
Last modification: Śr 20 Cze 2018