TURNIEJ MINI-PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KOŃSKIE

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich, oraz Miejsko-Gminny Szkolny Klub Sportowy w Końskich w dniu 15.05.2017 r. zorganizował Turniej Mini-piłki nożnej chłopców Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

Zawody zostały rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Południowej 80
w Końskich. Uczestniczyły w nich drużyny szkolne z Dziebałtowa, Kazanowa, Pomykowa, Kopanin, Modliszewic, Stadnickiej Woli, Nieświnia, Rogowa oraz Końskich. O godzinie 9.00 Turniej otworzył i przywitał wszystkich obecnych Burmistrz Miasta i Gminy w Końskich Pan Krzysztof Obratański, po czym rozpoczęły się zawody rozgrywane w systemie grupowym.

Odbyło się 20 meczów, po zakończeniu których wyłoniono czwórkę półfinalistów. W finale Szkoła Podstawowa z Dziebałtowa pokonała 3:0 Szkołę Podstawową Nr 2 w Końskich. Mecz o 3 miejsce,  pomiędzy SP Stadnicka Wola i SP Kopaniny zakończył się remisem 0:0. O zwycięstwie  3:1 zadecydowały rzuty karne, które skuteczniej wykonywali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Kopaninach. Tak więc, Puchar Burmistrza MiG Końskie zdobyła Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie.

 

Następne miejsca zajęły :

  1. SP 2 Końskie
  2. SP Kopaniny
  3. SP Stadnicka Wola

 

Najlepszym zawodnikiem Turnieju uznany został Igor Mąka, ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie, natomiast królem strzelców wybrano Mikołaja Donieckiego, ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z dorobkiem 10 bramek.

Za uzyskane miejsca w zawodach wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody w postaci piłek nożnych, które wręczył zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Pan Krzysztof Jasiński. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali  nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora TU Compensa.

W przerwie rozgrywek wszystkie dzieci udały się na poczęstunek, przygotowany przez organizatorów imprezy. Po zakończeniu Turnieju organizatorom, wszystkim uczestnikom, oraz zaproszonym gościom podziękował zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich Pan Krzysztof Jasiński.

 

Zdjęcia z turnieju

Facebook Twitter Google+ Pinterest
Last modification: Pt 19 Maj 2017