Wydarzenia

SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU SIATKÓWKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KOŃSKIE

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich w dniu 30.03.2019 r. zorganizował Turniej Siatkówki Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie pana Krzysztofa Obratańskiego. Zawody zostały rozegrane w sali gimnastycznej  Zespołu  Placówek  Oświatowych w Pomykowie. Uczestniczyły w nich drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z  Dziebałtowa, Kazanowa, Rogowa i  Pomykowa . 0 godzinie 9.00  miało miejsce oficjalne rozpoczęcie zawodów oraz prezentacja drużyn uczestniczących w Turnieju ,  po czym rozpoczęły się rozgrywki w systemie “każdy z każdym” . Mecze były bardzo emocjonujące i stały na dobrym poziomie sportowym. Zakończyły się następującymi wynikami:

SP Rogów - SP Dziebałtów 0:2

SP Kazanów - SP Pomyków 2:1

SP Pomyków - SP Dziebałtów 0:2

SP Kazanów - SP Rogów 2:0

SP Dziebałtów - SP Kazanów 2:1

SP Pomyków - SP Rogów 2:0

 

Komisja sędziowska składająca się z nauczycieli w-f szkół uczestniczących w zawodach po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła, że 1 miejsce i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich zdobyła Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie.

 

Następne miejsca zajęły :

  1. SP Kazanów
  2. SP Pomyków
  3. SP Rogów

 

Najlepszą zawodniczką Turnieju uznana została Katarzyna Smołuch ze Szkoły Podstawowej  w Dziebałtowie, która oprócz dyplomu otrzymała plecak turystyczny. Natomiast najlepszym zawodnikiem wybrany został Maciej Długosz z SP Kazanów – uhonorowany dyplomem i karnetem na Pływalnię Miejską w Końskich. Wyróżnieni zostali także siatkarze z poszczególnych zespołów,  każdemu z nich wręczono pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Wszystkie pozostałe  drużyny za udział w zawodach nagrodzono  pamiątkowymi dyplomami i pucharami.

Na ręce pana Dariusza Sokołowskiego nauczyciela z Zespołu Placówek Oswiatowych w Pomykowie został przekazany komplet piłek do siatkówki  ufundowanych przez ZOSiR w Końskich.

  

W przerwie rozgrywek wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów imprezy.

 

Po zakończeniu Turnieju  wszystkim uczestnikom oraz zaproszonym gościom podziękował  Burmistrz Miasta i Gminy w Końskich pan Krzysztof Obratański.

Fotorelacja z imprezy

Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich serdecznie zaprasza na Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, który odbędzie się w dniu 30.03.2019 r.(sobota) w godzinach 9.00-14.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie. W zawodach będą brały udział drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół: SP Dziebałtów, SP Kazanów, SP Rogów oraz SP Pomyków. Dla wszystkich uczestników imprezy organizator przygotuje słodki poczęstunek oraz ufunduje liczne nagrody rzeczowe.

Jarosław Piskorek   

Dobra zabawa i sportowe zmagania

„ … Życie ludzkie to jakby olbrzymie zawody sportowe, których jesteśmy zarówno uczestnikami, jak i widzami…” (Antoni Gołubiew)

W niedzielę 24.02.2019 r. w godz. 8:00 do 15:30 w hali sportowej przy ul. Kpt. Stoińskiego 3 zorganizowano Turniej Akademii Piłkarskiej Champions Końskie pod Honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych. Cieszymy się, że impreza pomogła w integracji , ale i zdrowej rywalizacji w duchu fair – play.  W turnieju brały udział drużyny z Końskich, Kielc, Starachowic, Opoczna, oraz Wierzbicy.

Na koniec Turnieju wręczono nagrody najlepszym zawodnikom i ufundowano drobny poczęstunek. Cieszymy się z dobrej organizacji turnieju i trzymamy kciuki za osiągnięcia sportowe dzieciaków z naszego regionu. Serdecznie dziękujemy za zdjęcia od rodziców. 

Zdjęcia z imprezy

AKTYWNE FERIE 2019

Ferie zimowe 2019 zgodnie z wyznaczonymi terminami rozpoczęły się w pierwszych województwach już 14 stycznia. To dobra zabawa i oczywiście na obiektach ZOSiR, aktywny wypoczynek.  - Cieszymy się, że młodzież i wszyscy mieszkańcy naszego miasta, mogli w ciekawy sposób spędzić swój wolny czas, na obiektach podległych naszej jednostce. To zajęcia poświęcone piłce nożnej, piłce ręcznej, siatkówce, oraz koszykówce – mówi dyrektor Zarządu Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi Zbigniew Stańczyk. Lodowisko na ul. Południowej 5 – oczywiście kiedy warunki atmosferyczne nie płatają nam figli, cieszy się również sporym zainteresowaniem. Wstęp na lodowisko jest oczywiście bezpłatny.

Należy podkreślić, że dzięki rodzicom i ich świadomości, dzieci zaczynają inaczej traktować aktywność fizyczną. Telewizor, czy komputer powoli schodzą na dalszy plan. Trenerzy Bartek Gad (organizator półkolonii), Grzegorz Kądziela, Zbigniew Ślifierz, Arkadiusz Jarząb, Renata Gałązka – Skowron, czy Krzysztof Słonicki starali się, by zajęcia na hali były ciekawe. W załączniku artykułu przedstawiamy zdjęcia z zajęć na Hali Sportowej przy ul. Kpt. Stoińskiego 3 w Końskich. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, rywalizację w duchu fair - play i miłą atmosferę. 

Zdjęcia z imprezy

SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU MINI-PIŁKI RĘCZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KOŃSKIE

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich w dniu 13.12.2018 r. zorganizował Turniej Mini-piłki Ręcznej Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie pana Krzysztofa Obratańskiego. Zawody zostały rozegrane w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Modliszewicach. Uczestniczyły w nich drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z  Pomykowa, Rogowa, Końskich i Modliszewic. 0 godzinie 9.00 Turniej otworzył i przywitał wszystkich obecnych  Burmistrz Miasta i Gminy w Końskich pan Krzysztof Obratański, po czym rozpoczęły się zawody rozgrywane w systemie “każdy z każdym”. Mecze zakończyły się następującymi wynikami:

 

SP Rogów - SP Nr 1 Końskie  17:16

SP Modliszewice - SP Pomyków 15:9

SP Rogów - SP Modliszewice 17:12

SP Nr 1 Końskie – SP Pomyków 21:7

SP Nr 1 Końskie – SP Modliszewice 17:15

SP Pomyków-SP Rogów 12:23

 

Komisja sędziowska składająca się z nauczycieli w-f szkół uczestniczących w zawodach po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła, że 1 miejsce i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich zdobyła Szkoła Podstawowa w Rogowie.

 

Następne miejsca zajęły :

 

  1. SP Nr 1 Końskie
  2. SP Modliszewice
  3. SP Pomyków

 

Drużyny te za udział w zawodach uhonorowano pamiątkowymi dyplomami i pucharami.

 

Najlepszą zawodniczką Turnieju uznana została Nadia Połeć ze Szkoły Podstawowej  w Rogowie, która oprócz dyplomu otrzymała plecak turystyczny, za najlepszego zawodnika uznano Wojciecha Obarę z SP Modliszewice, który również otrzymał plecak i dyplom. Wyróżnieni zostali także piłkarze z poszczególnych zespołów,  każdemu z nich wręczono pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową.

 

Na ręce pani Barbary Makuch, dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Modliszewicach został przekazany komplet piłek  ufundowanych przez ZOSiR w Końskich.

 

W przerwie rozgrywek wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów imprezy. 

 

Po zakończeniu Turnieju organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom znakomitej postawy sportowej i walki w duchu fair play. Wszyscy cieszyli się z udanej zabawy.

Zdjęcia z Turnieju

Turniej Mikołajkowy 2018 r.

Mikołajki kojarzą się z pięknymi prezentami i uśmiechem na twarzy dzieci. Tym razem nie mogło być inaczej.  01.12.2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Kpt. Stoińskiego w Końskich odbył się V Mikołajkowy Turniej Akademii Piłkarskiej Champions Końskie. Impreza ma charakter cykliczny. Została objęta honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Ponad 220 młodych piłkarzy brało udział w sportowych zmaganiach.

 

Oprócz rozgrywek w duchu fair play, były małe upominki, ale i pokaz Pawła Skóry, mistrza świata w trikach. Uczestnicy z zapartym tchem obserwowali pokaz trików piłkarskich w wykonaniu znakomitego gościa. Na imprezie obecni byli również Krzysztof Obratański – Burmistrz Miasta i Gminy Końskie, oraz Wiceburmistrz, Krzysztof Jasiński. Oprócz gospodarzy z Końskich były obecne: Akademie Piłkarskie z Fałkowa, Stąporkowa, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Łowicza. W turnieju zagrał też zespół Football Academy z Kielc, a także nasz Neptun Końskie.

 

Cieszymy się, że tak wielu młodych chłopców mogło uczestniczyć w sportowych zmaganiach i liczymy na to, że kolejne młode pokolenie będzie realizować swoją pasję i miłość do piłki nożnej. 

Zdjęcia - Mikołajki 2018

Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich w dniu 13.12.2018 r. (czwartek) serdecznie zaprasza na Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie godz. 9.00-14.00, który odbędzie się w Zespole Placówek Oświatowych w Modliszewicach. W turnieju będą brały drużyny ze szkół: SP Modliszewice, SP. Rogów, SP Pomyków, oraz SP nr. 1 w Końskich. Dla uczestników Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi przygotuje słodki poczęstunek, oraz ufunduje nagrody dla wszystkich uczestników turnieju.

 

Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy ;-) 

ZOSiR Końskie ;-)

SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU MINI-SIATKÓWKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KOŃSKIE

 

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich w dniu 27.10.2018r. zorganizował Turniej Mini-siatkówki Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie pana Krzysztofa Obratańskiego. Zawody zostały rozegrane w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie. Uczestniczyły w nich drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z  Dziebałtowa, Nieświnia,  Pomykowa i Rogowa. 0 godzinie 9.00 Turniej otworzył i przywitał wszystkich obecnych zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich pan Marcin Zieliński ,  po czym rozpoczęły się zawody rozgrywane w systemie “każdy z każdym” . Mecze zakończyły się następującymi wynikami:

 

SP Rogów-SP Dziebałtów 2:0

SP Nieświń-SP Pomyków 2:0

SP Pomyków-SP Dziebałtów 0:2

SP Rogów-SP Nieświń 2:0

SP Dziebałtów-SP Nieświń 1:2

SP Pomyków-SP Rogów 0:2

 

Komisja sędziowska składająca się z nauczycieli w-f szkół uczestniczących w zawodach po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła, że 1 miejsce i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich zdobyła Szkoła Podstawowa w Rogowie. 

 

Następne miejsca zajęły :

  1. SP Nieświń
  2. SP Dziebałtów
  3. SP Pomyków

 

Najlepszą zawodniczką Turnieju uznana została Jagoda Walczyk ze Szkoły Podstawowej  w Rogowie, która oprócz dyplomu otrzymała plecak turystyczny. Wyróżnieni zostali także siatkarze z poszczególnych zespołów,  każdemu z nich wręczono pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Natomiast wszystkie pozostałe  drużyny za udział w zawodach uhonorowano pamiątkowymi dyplomami i pucharami.

 

Na ręce pana Waldemara Wiktorowskiego, dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie został przekazany komplet piłek do siatkówki  ufundowanych przez ZOSiR w Końskich,

 

W przerwie rozgrywek wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów imprezy.

 

Po zakończeniu Turnieju organizatorom, wszystkim uczestnikom oraz zaproszonym gościom podziękował zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich pan Marcin Zieliński.

 

Zdjęcia z turnieju