Wydarzenia

Otwarcie Lodowiska

Kochani Mieszkańcy Miasta i Gminy Końskie - mamy dla Was pozytywną informacjęwink

Jeśli tylko pogoda pozwoli nasze LODOWISKO startuje już 5 grudnia w sobotęwink

Trzymajcie kciukiwink

Na zdjęciach kilka ważnych informacji.

Pozdrawiamy serdecznie Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich.

 

Koncerty w kinie letnim - Sielpia

Serdecznie zapraszamy na dwa koncerty do KINA LETNIEGO w Sielpi.

Pierwsza impreza odbędzie się 07.08.2020 r. o godz. 18:00. Przed publicznością wystąpi Marek Makaron Trio. Natomiast 14.08.2020 r. również o godz. 18:00 wystąpi zespół SUFLER. Oba zespoły cieszą się sporą popularnością i wykonują utwory, które podobają się szerokiej publiczności. Liczymy na dobrą zabawę i miłą atmosferę. Wszystkich przybyłych gości prosimy o zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa, zachowanie odległości na widowni 1,5 metra i posiadanie własnych maseczek. Pozdrawiamy i liczymy na słoneczną pogodę https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t57/1/16/1f609.png

SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU SIATKÓWKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KOŃSKIE

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich w dniu 30.03.2019 r. zorganizował Turniej Siatkówki Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie pana Krzysztofa Obratańskiego. Zawody zostały rozegrane w sali gimnastycznej  Zespołu  Placówek  Oświatowych w Pomykowie. Uczestniczyły w nich drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z  Dziebałtowa, Kazanowa, Rogowa i  Pomykowa . 0 godzinie 9.00  miało miejsce oficjalne rozpoczęcie zawodów oraz prezentacja drużyn uczestniczących w Turnieju ,  po czym rozpoczęły się rozgrywki w systemie “każdy z każdym” . Mecze były bardzo emocjonujące i stały na dobrym poziomie sportowym. Zakończyły się następującymi wynikami:

SP Rogów - SP Dziebałtów 0:2

SP Kazanów - SP Pomyków 2:1

SP Pomyków - SP Dziebałtów 0:2

SP Kazanów - SP Rogów 2:0

SP Dziebałtów - SP Kazanów 2:1

SP Pomyków - SP Rogów 2:0

 

Komisja sędziowska składająca się z nauczycieli w-f szkół uczestniczących w zawodach po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła, że 1 miejsce i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich zdobyła Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie.

 

Następne miejsca zajęły :

  1. SP Kazanów
  2. SP Pomyków
  3. SP Rogów

 

Najlepszą zawodniczką Turnieju uznana została Katarzyna Smołuch ze Szkoły Podstawowej  w Dziebałtowie, która oprócz dyplomu otrzymała plecak turystyczny. Natomiast najlepszym zawodnikiem wybrany został Maciej Długosz z SP Kazanów – uhonorowany dyplomem i karnetem na Pływalnię Miejską w Końskich. Wyróżnieni zostali także siatkarze z poszczególnych zespołów,  każdemu z nich wręczono pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Wszystkie pozostałe  drużyny za udział w zawodach nagrodzono  pamiątkowymi dyplomami i pucharami.

Na ręce pana Dariusza Sokołowskiego nauczyciela z Zespołu Placówek Oswiatowych w Pomykowie został przekazany komplet piłek do siatkówki  ufundowanych przez ZOSiR w Końskich.

  

W przerwie rozgrywek wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów imprezy.

 

Po zakończeniu Turnieju  wszystkim uczestnikom oraz zaproszonym gościom podziękował  Burmistrz Miasta i Gminy w Końskich pan Krzysztof Obratański.

Fotorelacja z imprezy

Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich serdecznie zaprasza na Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, który odbędzie się w dniu 30.03.2019 r.(sobota) w godzinach 9.00-14.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie. W zawodach będą brały udział drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół: SP Dziebałtów, SP Kazanów, SP Rogów oraz SP Pomyków. Dla wszystkich uczestników imprezy organizator przygotuje słodki poczęstunek oraz ufunduje liczne nagrody rzeczowe.

Jarosław Piskorek   

Dobra zabawa i sportowe zmagania

„ … Życie ludzkie to jakby olbrzymie zawody sportowe, których jesteśmy zarówno uczestnikami, jak i widzami…” (Antoni Gołubiew)

W niedzielę 24.02.2019 r. w godz. 8:00 do 15:30 w hali sportowej przy ul. Kpt. Stoińskiego 3 zorganizowano Turniej Akademii Piłkarskiej Champions Końskie pod Honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych. Cieszymy się, że impreza pomogła w integracji , ale i zdrowej rywalizacji w duchu fair – play.  W turnieju brały udział drużyny z Końskich, Kielc, Starachowic, Opoczna, oraz Wierzbicy.

Na koniec Turnieju wręczono nagrody najlepszym zawodnikom i ufundowano drobny poczęstunek. Cieszymy się z dobrej organizacji turnieju i trzymamy kciuki za osiągnięcia sportowe dzieciaków z naszego regionu. Serdecznie dziękujemy za zdjęcia od rodziców. 

Zdjęcia z imprezy

AKTYWNE FERIE 2019

Ferie zimowe 2019 zgodnie z wyznaczonymi terminami rozpoczęły się w pierwszych województwach już 14 stycznia. To dobra zabawa i oczywiście na obiektach ZOSiR, aktywny wypoczynek.  - Cieszymy się, że młodzież i wszyscy mieszkańcy naszego miasta, mogli w ciekawy sposób spędzić swój wolny czas, na obiektach podległych naszej jednostce. To zajęcia poświęcone piłce nożnej, piłce ręcznej, siatkówce, oraz koszykówce – mówi dyrektor Zarządu Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi Zbigniew Stańczyk. Lodowisko na ul. Południowej 5 – oczywiście kiedy warunki atmosferyczne nie płatają nam figli, cieszy się również sporym zainteresowaniem. Wstęp na lodowisko jest oczywiście bezpłatny.

Należy podkreślić, że dzięki rodzicom i ich świadomości, dzieci zaczynają inaczej traktować aktywność fizyczną. Telewizor, czy komputer powoli schodzą na dalszy plan. Trenerzy Bartek Gad (organizator półkolonii), Grzegorz Kądziela, Zbigniew Ślifierz, Arkadiusz Jarząb, Renata Gałązka – Skowron, czy Krzysztof Słonicki starali się, by zajęcia na hali były ciekawe. W załączniku artykułu przedstawiamy zdjęcia z zajęć na Hali Sportowej przy ul. Kpt. Stoińskiego 3 w Końskich. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, rywalizację w duchu fair - play i miłą atmosferę. 

Zdjęcia z imprezy

SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU MINI-PIŁKI RĘCZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KOŃSKIE

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich w dniu 13.12.2018 r. zorganizował Turniej Mini-piłki Ręcznej Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie pana Krzysztofa Obratańskiego. Zawody zostały rozegrane w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Modliszewicach. Uczestniczyły w nich drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z  Pomykowa, Rogowa, Końskich i Modliszewic. 0 godzinie 9.00 Turniej otworzył i przywitał wszystkich obecnych  Burmistrz Miasta i Gminy w Końskich pan Krzysztof Obratański, po czym rozpoczęły się zawody rozgrywane w systemie “każdy z każdym”. Mecze zakończyły się następującymi wynikami:

 

SP Rogów - SP Nr 1 Końskie  17:16

SP Modliszewice - SP Pomyków 15:9

SP Rogów - SP Modliszewice 17:12

SP Nr 1 Końskie – SP Pomyków 21:7

SP Nr 1 Końskie – SP Modliszewice 17:15

SP Pomyków-SP Rogów 12:23

 

Komisja sędziowska składająca się z nauczycieli w-f szkół uczestniczących w zawodach po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła, że 1 miejsce i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich zdobyła Szkoła Podstawowa w Rogowie.

 

Następne miejsca zajęły :

 

  1. SP Nr 1 Końskie
  2. SP Modliszewice
  3. SP Pomyków

 

Drużyny te za udział w zawodach uhonorowano pamiątkowymi dyplomami i pucharami.

 

Najlepszą zawodniczką Turnieju uznana została Nadia Połeć ze Szkoły Podstawowej  w Rogowie, która oprócz dyplomu otrzymała plecak turystyczny, za najlepszego zawodnika uznano Wojciecha Obarę z SP Modliszewice, który również otrzymał plecak i dyplom. Wyróżnieni zostali także piłkarze z poszczególnych zespołów,  każdemu z nich wręczono pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową.

 

Na ręce pani Barbary Makuch, dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Modliszewicach został przekazany komplet piłek  ufundowanych przez ZOSiR w Końskich.

 

W przerwie rozgrywek wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów imprezy. 

 

Po zakończeniu Turnieju organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom znakomitej postawy sportowej i walki w duchu fair play. Wszyscy cieszyli się z udanej zabawy.

Zdjęcia z Turnieju